"LOMILI SMO KOSTI I OTVARALI LOBANJE" Ispovest nekadašnjeg neonaciste koji postaje žena

Aktuelno stanje u zemlji i inostranstvu
Post Reply
User avatar
Blesa
Posts: 16
Joined: Thu Sep 29, 2016 7:17 pm

"LOMILI SMO KOSTI I OTVARALI LOBANJE" Ispovest nekadašnjeg neonaciste koji postaje žena

Post by Blesa » Sat Oct 15, 2016 1:48 am

Bila sam član pokreta "Nacionalni stroj” od 2004. do 2007. Zajedno sa ljudima iz pokreta napadala sam Rome, pripadnike LGBT populacije... Ovako za "Blic" započinje svoju priču transrodna osoba Dajana Pospiš (32), poznatija kao Adolf Pospiš.

Nekada strah i trepet na novosadskim ulicama, ova osoba odlučila je da otvori svoju dušu i iznese sve što je godinama gledala, radila i bila kao član neonacističke grupe. Na to se odlučila jer je u "Blicu" pročitala da "Nacionalni srpski front” (NSF), organizacija koja sledi ideje Gorana Davidovića Firera, nedeljama najavljuje "Srpski marš" za 1. oktobar na Trgu republike u Beogradu.

- Kada sam učestvovala u tučama, vadili su se noževi i bilo je probadanja. Novopečeni ćelavci, skinsi, zvali smo ih "mali regruti", išli su u romska naselja i napadali - objašnjava Dajana.

Posebno odabrani Romi gejevi bili su mete strojevaca, među kojima je tada bila Dajana.

- Prvo se dobro organizuje sve. Odrede se ciljevi. Da li će prebiti, sakatiti ili u najgorem slučaju ubiti. To se radi vrlo ozbiljno i organizovao. Pošalje se poruka na 20, 30 brojeva brutalno obučenih, kažu gde da dođeš ili te pokupe kolima. Niko od nas nije znao šta treba da radi dok ne dođe na mesto okupljanja. Tamo se dalje organizujemo - priča Dajana.

Pendreci, noževi, sve je to oruđe kojim neonacisti napadaju svoje žrtve.

- U sukobima sa antifašistima uvek smo koristili pendreke, prave pendreke. Tukli smo gde smo stigli i ta prebijanja su bila surova. Ja lično nisam, ali mnogi su sakatili Rome, ko zna možda i nešto više - priča Dajana.

Otvaranja lobanja, lomljenje ruku i nogu, prebijanje i mučenje ljudi čest je prizor koji je viđala.

- Lično sam videla u jednoj od akcija, u okršaju, koji je bio protiv antifašista, kod kafića "Dvorište" u Novom Sadu, da je jedan pripadnik "Nacionalnog stroja" izvadio nož i probo jednog momka - priseća se bivši neonacista, koja je, kako kaže, u ovom momentu "Nacionalnom stroju" glavna meta.

- Pretili su mi da će me ubiti, slali preteće poruke. Svaki broj koji imam, oni nađu - preplašena je Dajana.

Kaže, "Nacionalni stroj" izuzetno je povezan sa neonacističkim pokretom "Krv i čast".

- "Krv i čast" je matica "Nacionalnog stroja". I izuzetno su povezani. I to je izuzetno opasna organizacija koja je dolazila ovde toliko mnogo puta i koju ja poznajem. Pogotovu iz Nemačke, Austrije, nešto iz Švajcarske i Italije, ali pogotovu iz Rusije. Oni ih i finansiraju. Odatle su dolazili ljudi koji su traženi za ubistva, skrivani su ovde. Mi smo ih skrivali ovde u Novom Sadu - naglašava ona.

Firer želi fotelju

Vođu "Nacionalnog stroja" Gorana Davidovića Firera Dajana opisuje kao dobrog govornika koji želi da se domogne državne fotelje.

- Hoću da skrenem pažnju celoj Srbiji. Oni ne smeju da marširaju ulicama. Moraju da se zaustave dok ne bude prekasno, dok ne strada još neko nevin. Firer, iako smo se dobro poznavali, rekao je da me nije znao i da nikada nisam bila pripadnik "Nacionalnog stroja". Ali to nije istina - naglašava Dajana.

http://www.blic.rs/vesti/drustvo/lomili ... na/ewml8qd

User avatar
Blesa
Posts: 16
Joined: Thu Sep 29, 2016 7:17 pm

Re: "LOMILI SMO KOSTI I OTVARALI LOBANJE" Ispovest nekadašnjeg neonaciste koji postaje žena

Post by Blesa » Sat Oct 15, 2016 2:03 am

ja ne razumem zašto se ovo sudski ne procesuira umesto da se priznanja o počinjenom nasilju piskaraju sa senzacionalističkim naslovima koji jedini cilj imaju da dodatno zastraše ljude?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests