Partneri trans osoba

Pričajte otvoreno o najintimnijim temama
Post Reply
User avatar
Anzai
Posts: 6
Joined: Thu Sep 29, 2016 6:35 pm
Location: Beograd

Partneri trans osoba

Post by Anzai » Mon Oct 10, 2016 6:21 pm

Naisao sam na ovaj clanak pre par dana. Jeste da je od prosle godine ali je i te kako relevantan.
http://www.huffingtonpost.com/thomas-ma ... 00302.html

Sta vi mislite?

User avatar
Flora
Posts: 4
Joined: Tue Oct 04, 2016 2:17 pm

Re: Partneri trans osoba

Post by Flora » Mon Oct 17, 2016 4:51 pm

Mene zanima kakva su iskustva trans zena kada je u pitanju partnerstvo. Moje iskustvo sa trans grupe podrske u Gaytenu, a i citajuci razlicita istrazivanja, i slusajuci trans zene iz sveta, jeste da je trans zenama koje su heteroseksualne neuporedivo teze da imaju muske partnere, cini mi se da je mnogo lakse ukoliko su lezbejke ili biseksualne, a pogovo u odnosu na trans muskarce heteroseksualne orijentacije (pa i ukoliko su bi ili gej). Trans zene su cesto izlozene visokom stepenu seksualizacije i objektifikacije, ali mislim da veoma mali broj ima kvalitetne partnerske odnose sa muskarcima, sto svedoci mnogo o patrijarhatu, i koliko je muskarcima tesko da prevazidju svoje predrasude i stereotipe... generalno govoreci... ali bi mi bilo zanimljivo da cujem iskustva trans zena...

Baphomet
Posts: 4
Joined: Wed Oct 05, 2016 4:28 pm

Re: Partneri trans osoba

Post by Baphomet » Wed Oct 19, 2016 12:24 pm

Mislim da je ovo netacno. Uvredljiva laz koja potice iz lgbt kurga dvojke u srbiji. Trans zene po iskustvima koje sam ja mogla da skupim poznajuci mnoge

1. Mogu da imaju kvalitetnog partnera iskljucivo u heteroseksualnim muskarcima. Postoje i mtf veze sa bioloskim zenama ali su retke i nekvalitetne iz mog ugla vidjenja.

2. Licno mislim da se one cak ni ne druze sa lezbejkama niti izlaze sa slicnima, niti daleko od toga da mogu imati vezu sa njima. CIs devojke bi se mozda druzile sa trans curom jedino da bi pokusale da omalovaze trans curu u drustvu i mi to znamo naravno ne upustamo se u prijateljstva a kamo li veze sa cis a kamo li lezbejkama, koje same kazu da mrze trans devojke tj. ''muskarce'' a mi smo svakako to za njih. ''Ona je prava zena trans devojka to nije, trans cura je samar u lice zenskom rodu.'' To je nesto sto iz lez usta moze da izadje a ne veza sa trans devojkom.

3. Ja smatram tu pricu o tome kako mi ne mozemo da imamo partnere samo kao dobar pokazatelj stepena transofobije medju lgbt populacijom u Srbiji.

4. Na ovom chatu se nalazi gomila ljudi sa gej serbia chata gde dolaze ti koji nas vide kao seksualne objekte tako da je ekipa krajnje nekompetetna da ucestvuje u ovakvim temama.

5. free_your_Mind je nick koji salje4 tamo medju gej serbia chatu pozivnice za forum koja je i sama strasan transofob prema trans MTF zenama.

6. Zao mi je sto ovde nema trans zena na chatu pa da mi same pricamo nasu pricu vec o nama pricaju lezbejke i bioloske zene, ja licno nisam nikada imala iskustva osim neprijatnih sa ijednom lezbejkom, feministkinjom ili slicnim bioloskim zenama.

User avatar
EYA
Site Admin
Posts: 47
Joined: Wed Jan 27, 2016 5:27 pm

Re: Partneri trans osoba

Post by EYA » Thu Oct 20, 2016 1:23 am

5. free_your_Mind je nick koji salje4 tamo medju gej serbia chatu pozivnice za forum koja je i sama strasan transofob prema trans MTF zenama.

ja sam FYM na GS chatu, zaista bih volela da čujem na osnovu čega je stvoreno mišljenje o meni kao strašnom transfobu? nema ljutnje, samo činjenice..

žao mi je zbog tvog lošeg iskustva.. :(
We are not what other people say we are. We are who we know ourselves to be, and we are what we love. Laverne Cox

Baphomet
Posts: 4
Joined: Wed Oct 05, 2016 4:28 pm

Re: Partneri trans osoba

Post by Baphomet » Thu Oct 20, 2016 6:00 pm

Na osnovu moj licnog iskustva znam da mrzis MTF zene i to si se predstavljala kao ''prava zena'' dobro se secam i nisi ni na hormonima vise si zensko nego musko, a to kako se osecas rekla si da se osecas kao prava zena i transrodni muskarac, ocigledno zbunjena ali si u puna mrznje prema trans ZENAMA :D Sta si ti sve pricala to je trebalo da zapisem, ono je bila ali prava mrznja i ludilo, i nemoj da se foliras sad. :D :D :D :D rekla si i da se ponosis time sto si zena jel i dalje to tako? Poslala sam bila moju sliku (jako sam lepa) na sta si ti bila poludela i razjarila se najstrasnije i krenula da me vredjas pred celim chatom, pljuvala po meni najstrashnije i tvrdila kako si ti prava zena ponosna na to? jel si i dalje ponosna sto si zena?

User avatar
EYA
Site Admin
Posts: 47
Joined: Wed Jan 27, 2016 5:27 pm

Re: Partneri trans osoba

Post by EYA » Fri Oct 21, 2016 4:58 pm

Baphomet, jel ti to mene malo zekiš?
We are not what other people say we are. We are who we know ourselves to be, and we are what we love. Laverne Cox

User avatar
LeteciMacak86
Posts: 7
Joined: Wed Sep 28, 2016 2:58 pm

Re: Partneri trans osoba

Post by LeteciMacak86 » Tue Oct 25, 2016 1:41 pm

čini mi da je najteže trans ljudima koji nisu strejt da nađu partnere.Nije tu samo u pitanju to da gay/lez ljude odbija to što imamo anatomiju koja ih jednostavno ne privlači nego je mnogo kompikovanije.Nekako mnogi ljudi imaju mogo strožije kretirijumi za to šta je muževno/ženstveno kada posmatraju trans osobe.
Dešavalo mi se da mi momci sa kojima se muvam kažu da ne mogu da me dožive kao muškarca zbog nekih levih stvari zbog kojih niko ne bi doveo u pitanje činjenicu da je neki cis rodni momak muško,kao na primer dužina kose ili to što imam pirsovane uši,ili što me ne zanimaju neke stereotipno muževne stvari kao što su sport i automobili...a jedan mi je čak rekao da mu ne poklanjam pažnju na muževan način i dan danas se evo čudim šta je time hteo da mi kaže :roll:

Baphomet
Posts: 4
Joined: Wed Oct 05, 2016 4:28 pm

Re: Partneri trans osoba

Post by Baphomet » Tue Nov 01, 2016 10:45 pm

To kako te neko vidi nema veze sa time dali je str8 ili gej, vec ima sa tvojom prosloscu koju on ne moze sebi da izbrise iz glave. Neko ko te zna kao devojcicu celog zivota ne moze da prihvati da si musko, jer ne igras fudbal i slicno, isto kao sto te neki novi ljudi koji te ne znaju kao devojcicu, nece prihvatati kao drugaricu jer ''ne cesljas lutke''. Promenis sredinu upoznaju te kao momka i onda im kazi da si zensko i da zelis da im budes drugarica, i videces da ce ti reci kako nisi dovoljno zena i tako u krug. To je tezina tvoje proslosti a ne reakcija str8 ljudi na transrodne. Ljudima je nemoguce ugoditi a tesko je ugoditi i nama trans ljudima i trans zenama. Nemoj da imas toliko nepoverenje prema str8erima jer je to samo seksualna orijentacija, i ima puno jako finih ljudi koji ce te prihvatati mozda vise od ovih lgbt oportunista. Daj im sansu. To je najtezi deo... i meni :twisted: ali ucimo dok smo zivi. Ovi te samo koriste kako bi dobili kredibilitet da skupljaju novac za svoj dzep i stajace ti na putu da nebi ti stajao njima, dok iza toga ne zele da se zameraju institucijama u kojima mi nemamo nikakvo pravo zamerace se vama ponaosob kad god to stignu da urade.

User avatar
LeteciMacak86
Posts: 7
Joined: Wed Sep 28, 2016 2:58 pm

Re: Partneri trans osoba

Post by LeteciMacak86 » Fri Nov 04, 2016 12:08 pm

hmm Bafi aj ti meni reci kako to da pružim šansu tim finim strejt ljudima kad ja nisam strejt...mislim tema je o romantično-sekualnim vezama(ili bar tako mislim) i onda ne kapiram najbolje poentu toga što si napisala/o(ne znam kog si roda)...Znaš fora je da strejt momci se ne zaljubljuju u momke,a ja sam momak...i privlače me momci...i ovaj...da :D

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests